x

Strona główna

Ogrzewania wodne

Dla zwiększenie komfortu użytkowania pojazdu oraz w celu wydłużenia cyklu życiowego silnika polecana jest instalacja systemu ogrzewania wodnego, czyli popularnego systemu grzewczego umożliwiającego regulację temperatury wewnątrz pojazdu bez konieczności uruchamiania silnika. Zaletą zastosowanie ogrzewania wodnego w porównaniu do konkurencyjnego systemu powietrznego jest nie tylko możliwość podniesienia temperatury wnętrza kabiny pojazdu, ale także ogrzanie silnika.

Sposób działania ogrzewania wodnego

Funkcjonowanie wodnego ogrzewania postojowego możliwe jest dzięki obecności niezależnej pompy paliwa oraz płynu chłodniczego. Pobrane ze zbiornika paliwo ulega spaleniu i tym samym doprowadza do podgrzania cieczy chłodzącej. Płyn krąży wewnątrz zainstalowanego obiegu i dzięki temu ogrzewa silnik oraz wnętrze pojazdu. – Ciepłe powietrze dostaje się do kabiny poprzez nawiewy będące elementami systemu wentylacyjnego pojazdu.

Prezentowany system najczęściej stosowany jest w związku ze swoimi możliwościami grzewczymi. Warto jednak pamiętać, że ogrzewanie wodne posiada również dodatkowe funkcje, które sprawiają, że może się ono okazać przydatne nawet w najbardziej upalnym okresie. Między innymi za sprawą prezentowanego systemu można szybko przewietrzyć pojazd i w ten sposób obniżyć nadmiernie wysoką temperaturę.