x

Strona główna

Zaczepy kulowe i zabezpieczenia antykradzieżowe

Zaczepy kulowe to elementy niezbędne w przypadku wykorzystywania przyczep bez hamulców oraz z hamulcami, najazdowych lub wyposażonych w system stabilizacji toru jazdy. Za pomocą zaczepów kulowych możliwe jest solidne i bezpieczne połączenie pojazdu ciągnącego oraz przyczepy. Wybrane modele przystosowane są do dyszli o przekroju okrągłym oraz prostokątnym. Zaczepy zaprojektowane z myślą o przyczepach z hamulcami często posiadają dodatkowe wskaźniki zużycia oraz wskaźniki sprzęgu, które gwarantować mogą znaczne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w momencie użytkowania przyczepy.

Montaż zaczepów kulowych

Prawidłowe zamontowanie zaczepów kulowych wymaga zastosowania odpowiedniego osprzętu dodatkowego. Przede wszystkim są to właściwie dobrane śruby sześciokątne. Pomimo to instalacja zaczepu kulowego nie jest czynnością skomplikowaną. Należy go jedynie przykręcić dwiema śrubami z góry dyszla. Dodatkowo polecić możemy solidne zabezpieczenia antykradzieżowe. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się kłódki dyskowe zatrzaskowe oraz kompletne zabezpieczenia skrzyni. Oba wymienione rodzaje zabezpieczeń charakteryzują się prostotą montażu oraz wysokim poziomem niezawodności. Stosując je, możemy być pewni, że znacząco zmniejszy się szansa powodzenia ewentualnych prób kradzieży.

Hak do przyczepki i akcesoria na ProTrailer24.com

Chcąc zamontować w swoim pojeździe hak do przyczepki, konieczne jest zakupienie kilku istotnych części, które po złożeniu dadzą taką możliwość. Dla naszych klientów przygotowaliśmy szeroką ofertę części, które sprawią, że hak do przyczepki będzie wytrzymały i stabilny, a także zabezpieczony przed kradzieżą. Oferujemy zaczepy kulowe oraz osprzęt potrzebny do jego montażu, zaczepy oczkowe, kule zaczepowe oraz uchwyty wtyczki. Zabezpieczenia antykradzieżowe oraz osłony zaczepu kulowego to dodatkowe akcesoria, które szczególnie polecamy osobom, które chcą się cieszyć sprawnym zaczepem jak najdłużej.