x

Strona główna

Koła podporowe

Koło podporowe jest elementem dodatkowego wyposażenia przyczepy samochodowej, za sprawą którego możliwie jest łatwiejsze operowanie przyczepą w chwili, gdy jest ona zdejmowana z haka. Zastosowanie koła podporowego okazuje się korzystne również w sytuacji, gdy występuje konieczność ponownego podczepienia przyczepy lub manewrowania nią w inny sposób.

Koło podporowe – przyczepki lekkie i przyczepy ciężkie

Zależnie od posiadanego rodzaju przyczepki, możemy zdecydować się na inne koło podporowe. Przyczepki lekkie mogą być zaopatrzone w koła podporowe, które posiadają niższą wartość maksymalnego dopuszczalnego nacisku. W przypadku przyczep ciężkich (np. lawety lub większe modele przyczep podłodziowych) zalecane są znacznie bardziej zaawansowane koło podporowe. Przyczepki lekkie o bardzo niskiej dopuszczalnej masie całkowitej można zaopatrzyć w koło podporowe wykonane w całości z tworzywa syntetycznego, w pozostałych przypadkach zalecane jest zastosowanie solidniejszego wyrobu, jakim jest na przykład metalowo-gumowe, łożyskowane koło podporowe do przyczepy.

W naszej bogatej ofercie znaleźć można koło podporowe do przyczepy automatyczne, półautomatyczne oraz klasyczne. Rozwiązanie automatyczne wyróżnia się posiadaniem automatu składania, który sprawia, że korzystanie z koła jest znacznie uproszczone. Ponadto koło podporowe automatyczne z zasady posiadają przyspawaną klemę, natomiast modele klasyczne montowane są na klemie tradycyjnej.