x

Strona główna

Opony i błotniki

Opony i błotniki stanowią podstawową część przyczepy samochodowej. Odpowiedni dobór tego rodzaju elementów gwarantować może komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Warto pamiętać, że właśnie w przypadku przyczep wysoka jakość wykorzystywanych opon okazuje się szczególnie istotna. Opony w pojazdach przystosowanych do przewożenia znaczącej ilości ładunków narażone są na duże obciążenia, w związku z tym powinny charakteryzować się zwiększoną odpornością, uzyskaną poprzez staranną produkcję za pomocą najwyższej jakości mieszanek. Opony do przyczepy powinny być ponadto odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne (mróz lub nadmiernie wysokie temperatury). Wybierając konkretny model opony powinniśmy brać pod uwagę ich nośność, czyli wartość określającą maksymalny dopuszczalny poziom obciążenia. Pamiętajmy, że ewentualne późniejsze przekroczenie zalecanych przez producenta wartości może się wiązać z realnym zagrożeniem naszego bezpieczeństwa.

 

Chociaż błotniki do przyczep mogą się wydawać znacznie mniej istotnymi elementami wyposażenia przyczepy samochodowej, to również w ich przypadku dobór odpowiedniego modelu powinien być dokonywany w sposób staranny. Bardzo istotna jest zwłaszcza wielkość błotnika, która powinna być dopasowana do rozmiaru kół. Ponadto warto zwrócić uwagę na zastosowany w procesie produkcji materiał. Polecanymi rozwiązaniami są zwłaszcza błotniki z tworzywa sztucznego oraz ocynkowanej stali.

Poza oponami oraz błotnikami w prowadzonym przez nas sklepie dostępne są również koła do przyczep oraz felgi do przyczep. Oferujemy również niezbędny osprzęt dodatkowy: śruby, nakrętki i mocowania.