Czy warto inwestować w ogrzewanie postojowe?

Czy warto inwestować w ogrzewanie postojowe?

Chociaż ogrzewanie postojowe staje coraz bardziej popularne, to wciąż jeszcze sporo osób nie do końca zdaje sobie sprawę z zalet, jakie mogą wynikać z jego zastosowania. Jest to sytuacja w pełni zrozumiała, w końcu systemy umożliwiające regulację temperatury powietrza wewnątrz nieuruchomionego pojazdu, nadal stanowią na naszym rynku nowość. Czy warto inwestować w instalację postojowego systemu grzewczego?

Funkcje ogrzewania postojowego

Za sprawą prezentowanego systemu możliwe jest przede wszystkim ogrzanie pojazdu do preferowanej temperatury bez konieczności uruchamiania silnika (zazwyczaj jest to 20℃). Ponadto zastosowanie ogrzewania postojowego może wiązać się z licznymi dodatkowymi korzyściami. Zwiększony zostanie komfort podróżowania, a w pewnym stopniu poprawi się również bezpieczeństwo użytkowania samochodu.

Już kilkanaście minut pracy urządzenia sprawi, że w okresie zimowym nie będziemy musieli zajmować się niezbyt przyjemnym zeskrobywaniem lodu z szyb samochodu. Ponadto wyeliminowany zostanie problem zaparowanych szyb, występujący w związku z nadmiernym gromadzeniem się wilgoci oraz różnicami temperatur w pojeździe i na zewnątrz. Aby pozbyć się tego problemu należy w pierwszej kolejności solidnie przewietrzyć samochód. I tu właśnie z pomocą przychodzi nam system ogrzewania postojowego. Dzieje się tak, ponieważ jego działanie polega nie tylko na podwyższaniu temperatury powietrza wewnątrz pojazdu, ale także na jego bardzo solidnym przewietrzeniu.

Wspomniana funkcja zdalnej wentylacji powoduje, że system ogrzewania postojowego okazuje się być niezwykle przydatny również w okresie letnim. Pozostawiony w nasłonecznionym miejscu pojazd będzie się nagrzewał do bardzo nieprzyjemnych temperatur. Możliwość przewietrzenia kabiny jeszcze przed rozpoczęciem jazdy będzie działaniem niezwykle korzystnym, pozwalającym na znaczące obniżenie temperatury, panującej wewnątrz samochodu.

Dodatkową zaletą zastosowania systemu ogrzewania postojowego jest także możliwość ograniczenia kosztów eksploatacji pojazdu. Zimą silnik będzie bardzo powoli osiągał odpowiednią temperaturę, w związku z tym jego praca wymagać będzie wykorzystania większej ilości paliwa. Za sprawą ogrzewania postojowego silnik zostanie ogrzany jeszcze przed uruchomieniem, dzięki czemu zużycie paliwa będzie znacznie niższe.

Czy warto zdecydować się na instalację systemu ogrzewania postojowego?

Naszym zdaniem każdy właściciel samochodu powinien w sposób indywidualny podjąć decyzję dotyczącą ewentualnej instalacji systemu. Zdajemy sobie sprawę, że koszty zakupu będą dla części osób niemałym wydatkiem. Możemy jednak zapewnić, że instalacja ogrzewania postojowego, to bardzo opłacalna inwestycja na wiele lat. Wśród dostępnych na rynku systemów polecić możemy zwłaszcza dwie niezawodnie marki: ogrzewanie postojowe 12 V Planar i Webasto, które znajdziecie w naszej ofercie.

All comments

Leave a Reply