Jak dobierać felgi do przyczepy? Co to jest ET?

Jak dobierać felgi do przyczepy? Co to jest ET?

Jak dobierać felgi do przyczepy?


Felgi do przyczepy jako metalowe obręcze stanowią element podwozia, na który nakładane są opony przyczepy. Podstawowym zadaniem felgi jest zapewnienie prawidłowego rozłożenia oporu toczenia opony. Współcześnie felgi do przyczepy stosowane są również w związku z koniecznością zapewnienia odpowiedniego poziomu wentylacji, znajdującego się wewnątrz pojazdu układu hamulcowego.

Stalowe felgi do przyczepy

Dostępne w naszym sklepie felgi do przyczepy to najczęściej obręcze stalowe, przez co bardzo solidne, a ich ewentualna naprawa nie jest tak problematyczna jak w przypadku felg aluminiowych. W naszej aktualnej ofercie znajdują się między innymi felgi do przyczepy o średnicy od 8 do 13 cali. Istotnym parametrem przy doborze właściwych felg jest również wymiar otworu centrującego, rozstaw śrub oraz szerokość ET. Ponadto bezwzględnie podczas zakupu felgi należy brać pod uwagę masę całkowitą przyczepy. Zastosowanie nieodpowiednich felg do przyczepy może bowiem nie tylko wiązać się z jej uszkodzeniem ale i mieć wpływ na pozostałe części pojazdu, czy stanowić realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.


ET Felgi, czyli jak dobrać właściwe obuwie dla swojego samochodu?


      Jeżeli decydujemy się na zakup felg do samochodu zwracamy uwagę na takie parametry jak liczba śrub i rozstaw między nimi. Znaczenie ma też średnica otworu centrującego, czyli wielkość otworu na środku felgi, który nakładamy na piastę.
Niestety większość z nas zapomina o trzecim bardzo ważnym parametrze jakim jest odsadzenie nazywane często ET.
ET to odległość pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi a płaszczyzną piasty. Mówiąc w skrócie, im liczba ET jest wyższa, tym felga bardziej się chowa (wchodzi w nadkole). Natomiast im wartość ta jest mniejsza, tym felga bardziej wystaje na zewnątrz.
Niedopasowanie tego parametru do naszego pojazdu skutkować będzie uszkodzeniem opony lub nawet całego nadwozia.

All comments

Leave a Reply