Koło podporowe do przyczepy - istotne informacje

Koło podporowe do przyczepy - istotne informacje

Koło podporowe jest dodatkowym elementem wyposażenia przyczepy samochodowej. Urządzenie tego rodzaju może być stosowane wraz z większością typowych przyczep, takich jak modele kempingowe, podłodziowe, rolne i ciężarowe. Koła podporowe nie stanowią podstawowego elementu wyposażenia każdej przyczepy samochodowej, jednak ich zastosowanie może wpłynąć pozytywnie na komfort użytkowania pojazdu, w związku z tym ich montaż należy uznać za szczególnie zalecany.

Montaż koła podporowego okazuje się najbardziej przydatny podczas manewrowania przyczepą oraz w chwili, gdy pojazd jest zdejmowany z haka. Możemy mieć pewność, że wykorzystując odpowiednio dobrane koło podporowe do przyczepy, będziemy mogli w znacznym stopniu uchronić oryginalny system mechanizmów podporowych przyczepy przed nadmierną eksploatacją i przedwczesnym zużyciem. Niezależnie od tego na jaki rodzaj kół podporowych ostatecznie się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, by dokonywać wyboru wyłącznie wśród produktów markowych, które charakteryzować się będą odpowiednią jakością wykonania oraz pełnym dostosowaniem do specyfiki danej przyczepy.

WINTERHOFF - Koło podporowe, fi 60mm, potrójne ogumienie

Jakie koło podporowe wybrać?

Kupując konkretne koło podporowe do przyczepy, musimy pamiętać, że powinno być ono w pełni dostosowane do parametrów wykorzystywanej przyczepy samochodowej. Przede wszystkim należy brać pod uwagę masę pojazdu, ponieważ to właśnie na jej podstawie możemy określić, jaką maksymalną wartość dopuszczalnego obciążenia powinno mieć wybrane przez nas koło podporowe.

Wśród aktualnie dostępnych propozycji możemy wybierać pomiędzy modelami tradycyjnymi, półautomatycznymi i automatycznymi. Należy pamiętać, że półautomatyczne koła podporowe powinny być wykorzystywane jedynie wraz z przyczepami lekkimi. Zastosowany w ich przypadku mechanizm mógłby się okazać niewystarczająco stabilny dla pojazdów o wyższej wadze. Koło podporowe przyczepki lekkiej może być wykonane nawet z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości. W przypadku przyczep charakteryzujących się wyższą wagą należy zastosować koła podporowe metalowo-gumowe lub łożyskowane.

WINTERHOFF - Koło podporowe, śr 48 mm, koło z pełnej gumy, dopuszczalny nacisk 150kg

Koła podporowe o rozbudowanej funkcjonalnością

Warto zauważyć, że aktualnie w ofercie sklepów motoryzacyjnych znajdują się także nowoczesne modele kół podporowych o znacznie bardziej rozbudowanej funkcjonalności. Wymienić należy przede wszystkim dwie grupy produktów. Pierwsze z nich to koła podporowe z wbudowanym napędem. Za jego pomocą można samodzielnie przesuwać przyczepę, bez konieczności wykorzystywania pojazdu ciągnącego. Zastosowanie opisywanego mechanizmu jest zalecane zwłaszcza dla przyczep ciężkich, w przypadku których wykonywanie wszelkiego rodzaju niezbędnych manewrów, może się okazać znacznie bardziej skomplikowane.

Drugim polecanym rodzajem nowoczesnych kół podporowych są te, które dodatkowo wyposażone zostały w wagę. Ten niepozorny gadżet gadżet okazuje się niezwykle przydatny podczas załadunku towaru. Możemy za jego pomocą skontrolować ilość przewożonych produktów i sprawdzić, czy waga pojazdu nie przekracza dopuszczalnych norm.

W ofercie sklepu Protrailer24.com znajdziecie bogaty wybór kół podporowych do różnych rodzajów przyczep samochodowych, ciężarowych i wielu innych. Sprawdź na: https://protrailer24.com/58-kola-podporowe

All comments

Leave a Reply