Małe przyczepki samochodowe o łącznej wadze do 750 kg

Małe przyczepki samochodowe o łącznej wadze do 750 kg

Małe, tanie i zwrotne, a dzięki nim zaoszczędzisz miejsce - mowa o małych przyczepach samochodowych o łącznej wadze do 750 kg.

Co ich użytkownicy powinni wiedzieć? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Co w przypadku kiedy taka przyczepa jest nieprawidłowo załadowana? Istnieją ogromne różnice między pustą przyczepą, a przyczepą w pełni załadowaną pod względem stabilności jazdy i drogi hamowania.

Pusta przyczepa w testach bezpieczeństwa z łatwością przechodzi test hamowania. Zespół pojazdów zatrzymuje się na wyznaczonej drodze hamowania. W przypadku przyczepy w pełni załadowanej droga hamowania wydłuża się o około 7,3 metra przy hamowaniu z prędkości 80 km/h. Przyczepa również odchyla się pod takim obciążeniem, ale jest ponownie stabilizowana przez pojazd ciągnący. Jeśli korzystasz z przyczepy sporadycznie i nie masz doświadczenia, powinieneś zwrócić uwagę na te okoliczności podczas hamowania.

Abyś mógł bezpiecznie przewozić rzeczy swoją lub wypożyczoną przyczepą, w każdym przypadku należy przestrzegać dopuszczalnych prędkości oraz informacji o dopuszczalnym obciążeniu dyszla, które znajdziesz w instrukcji obsługi swojego samochodu. Aby zapewnić bezpieczną jazdę, zaleca się równomierne rozłożenie obciążenia na oś przyczepy oraz zabezpieczenie ładunku przed przesunięciem w przypadku nagłego hamowania. Koryta mocujące, pasy, siatki i wiele innych elementów do zabezpieczania ładunków można znaleźć w naszym sklepie online.

W szczególności pamiętaj o obowiązujących ograniczeniach prędkości dla pojazdu z przyczepą ( odpowiednio 80 lub 100 km/h). Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, będziesz mógł się cieszyć bezpieczną jazdą ze swoją przyczepą.

Życzymy udanej podróży.

 

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.

All comments

Leave a Reply