Marka Superwinch

Marka Superwinch

O marce Superwinch słyszał każdy, kto choć trochę interesuje się ekstremalną jazdą po trudnym, wymagającym terenie, czyli coraz bardziej popularnym w Polsce off-road'em. Mimo że na rynku dostępnych jest wiele firm specjalizujących się w produkcji wyciągarek, to żadna z nich nie oferuje tak dobrych jakościowo produktów, a przede wszystkim niezawodnych. Jak przebiegała historia tej znanej na całym świecie marki?

Krótka historia

Pomysłodawcą i założycielem firmy był Frank Tolsdorf, amerykański przedsiębiorca. Jego celem było stworzenie marki, która będzie dostarczać najwyższej jakości wyciągarki, a swój sukces widział w oferowaniu usług na naprawdę wysokim poziomie. Jego marzenie stało się rzeczywistością w momencie, gdy w północno-wschodniej części Connecticut został otwarty pierwszy zakład produkcyjny Superwinch. Patrząc na dzisiejszą popularność marki, można się domyślać, że początkowe plany bardzo szybko zaczęły być realizowane. Wkrótce po otwarciu firma wyprodukowała kompletną linię wyciągarek i wypuściła je na rynek łodzi rekreacyjnych. Wyciągarki te charakteryzowały się udźwigiem do 8000 kg i bardzo dobrze przyjęły się wśród właścicieli niewielkich statków.

Podbój innych rynków było tylko kwestią czasu, a pierwszym krokiem ku temu było zatrudnienie Ian'a Dodds'a, który był inżynierem lotniczym. Dzięki temu marka Superwinch miała swój udział w satelitarnych systemach pozycjonowania.

Kolejnym krokiem w rozwoju innowacyjności swoich produktów było wykupienie firm Mercury Electric Winch oraz FW Winches Limited. To śmiałe posunięcie sprawiło, że Superwinch stał się dużym graczem na rynku wyciągarek hydraulicznych i ślimakowych, ale też poszerzył zasięg o wyciągarki elektryczne i stał się ekspertem z zakresu skrzyń biegów dla Toyoty oraz Land Rovera.

Wyciągarka Superwinch – solidność przede wszystkim

Superwinch to pierwsza marka, która zaoferowała kompletną wyciągarkę z liną w standardzie. W tym miejscu należy też podkreślić, że był to pionierski pomysł wykorzystania liny syntetycznej. Wyciągarka Superwinch była zaprojektowana w taki sposób, by wytrzymać wyjątkowe właściwości obciążenia tego rodzaju liny.

Wyciągarka Superwinch stosowana jest w wielu branżach. Wykorzystywana jest w celach rekreacyjnych, przemysłowych, użytkowych, a nawet wojskowych. 45-letnie doświadczenie tej firmy sprawiło, że marka nie ma sobie równych w projektowaniu, konstruowaniu i testowaniu wyciągarek, a osobom, które zdecydują się na zakup wyciągarki, gwarantują jakość oraz solidną budowę. Wyciągarka  marki Superwinch gwarantuje bezpieczną, prostą, ale przede wszystkim niezawodną pracę. Jeśli właśnie na takim produkcie Wam zależy, wyciągarka Superwinch to jedyne słuszne rozwiązanie. Sprawdźcie ofertę wyciągarek dostępnych w asortymencie naszego sklepu.

All comments

Leave a Reply