Ogrzewanie postojowe - zimowe wybawienie dla twojego samochodu

Ogrzewanie postojowe - zimowe wybawienie dla twojego samochodu

Poranki w okresie zimowym to dla kierowców prawdziwe utrapienie. Pewnie sam nieraz znalazłeś się w tej nieprzyjemnej sytuacji, gdy musiałeś drapać zamarznięte szyby swojego samochodu i uruchomiać silnik na dłuższą chwilę przed rozpoczęciem podróży, a gdyby tego było mało potem wsiadałeś do tego zimnego auta, w którym znośna temperatura pojawiała się dopiero w momencie gdy podjeżdżałeś pod swoje miejsce pracy. Na szczęście na rynku branży motoryzacyjnej istnieje rozwiązanie tego nieprzyjemnego i uciążliwego problemu, a jest nim ogrzewanie postojowe.

Jak działa ogrzewanie postojowe?

 

 

Dzięki ogrzewaniu postojowemu we wnętrzu samochodu zachowana jest komfortowa temperatura. Zasada funkcjonowania tego systemu nie jest skomplikowana, a montaż ogrzewania jest możliwy w każdej chwili (nie jest konieczna jego instalacja w czasie produkcji pojazdu). Głównym elementem, który jednocześnie napędza działanie całego systemu ogrzewania postojowego jest niewielka nagrzewnica. Jej praca uzależniona jest od zsynchronizowanej pracy układu chłodniczego i wentylacyjnego samochodu. Ze względu na to, że nagrzewnica działa niezależnie od pracy silnika musi ona mieć dostęp do paliwa, dlatego za pomocą specjalnych przewodów jest ona podłączona do wspomnianych wcześniej układów. Sam proces ogrzewania temperatury powietrza w aucie polega na podgrzaniu przez nagrzewnicę płynu chłodniczego, co powoduje uruchomienie jego obiegu w silniku pojazdu i poprzez układ wentylacji nagrzanie wnętrza samochodu.

Obawy związane z ogrzewaniem postojowym

Na myśl o pobieraniu przez nagrzewnicę paliwa z samochodu nachodzi Cię obawa, że korzystanie z takiego udogodnienia będzie kosztować fortunę? Spokojnie. Ogrzewanie postojowe, mimo że rzeczywiście potrzebuje paliwa nie podnosi w znaczący sposób jego zużycia, które de facto jest na równi z tym, jakie jest potrzebne do uruchomienia bardzo wychłodzonego silnika. Dodatkowo nagrzewnicą możemy sterować zarówno poprzez manualne ustawianie odpowiednich opcji lub zdalnie za pomocą pilota. Natomiast jeżeli martwisz się o to, że system ogrzewania postojowego zajmie dużo miejsca w Twoim pojeździe, to również jest to niepotrzebne. Oczywiście w zależności od tego, jaki pojazd mamy zamiar ogrzewać (samochód osobowy, ciężarowy, a może kemping), wielkość elementów instalacyjnych będzie różna, jednak przy samochodzie osobowym, wybierając na przykład ogrzewanie postojowe Planar mamy pewność, że jest zgrabnie wykonane i nie potrzebuje zajmie wiele przestrzeni.

Zalety ogrzewania postojowego

Montaż ogrzewania postojowego to dobra inwestycja, która gwarantuje nam komfort cieplny w mroźne dni. Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy wiele firm oferujących systemy ogrzewania, a wśród liderów często wymieniane jest właśnie ogrzewanie postojowe 12 V Planar, które przewagę nad konkurencją zdobywa niższą ceną przy zachowaniu świetnej jakości. Zalety ogrzewania postojowego można mnożyć, ale warto wspomnieć o tych najistotniejszych.

Przede wszystkim, dla większości z nas najważniejsza jest - oszczędność czasu! Dzięki możliwości podniesienia temperatury powietrza w samochodzie zanim do niego wsiądziemy, śnieg i lód nie będzie osiadać na szybach, a Ty nie będziesz musiał tracić cennych i jakże szybko uciekających rano minut na doprowadzenie pojazdu do stanu użytkowania. Oszczędzasz także pieniądze oraz środowisko, ponieważ przy starcie ogrzany silnik zużywa znacznie mniej paliwa niż ten mocno wychłodzony, przez co emituje mniej spalin. Wzrasta także Twój komfort i bezpieczeństwo jazdy. W wychłodzonym pojeździe ruchy kierowcy są wolniejsze, a otaczający chłód wpływa na obniżenie koncentracji. Dodatkowo niedokładnie, na szybko oczyszczane szyby, mogą utrudniać widoczność, podnosząc tym samym poziom niebezpieczeństwa na drodze. Ogrzewanie postojowe niweluje wszystkie te problemy i pozwala nam – kierowcom cieszyć się ogrzanym i przygotowanym do jazdy samochodem, niezależnie od temperatury.All comments

Leave a Reply